Tisk a kopírování na kartu ISIC

Kopírování na studentské karty ISIC na Gymnáziu Dr. J. Pekaře

Vážení studenti, pokud máte zájem kopírovat materiály na horním kopírovacím stroji u auly, nyní máte možnost použít svou indentifikační kartu ISIC. Zde je postup, jak aktivovat účet (kartu), vložit finanční depozit a začít kopírovat:

Postup:

  1. Prostřednictvím webového formuláře je nutné se zaregistrovat. Pro registraci budete potřebovat vyplnit login, heslo, jméno, příjmení, rok, ve kterém budete maturovat

  2. Po úspěšné registraci je nutné se zastavit v kabinetu - zástupci ředitele (105) u Mgr. Petra Bárty, který Vám účet aktivuje a přiřadí k Vámi vytvořenému účtu v systému.

  3. Závěrečný krok je ve školní knihovně u paní Marty Pražákové, která Vám na Vaši kartu vloží vámi požadovanou finanční částku, kterou u ni zaplatíte. Např. 50,- Kč, 100,- Kč … výše částky je na Vás. (Minimální vklad 10,- Kč)

  4. To je vše a nyní můžete začít kopírovat na kopírovacím stroji SHARP_AULA! Zde je krátké instruktážní video, jak stroj ovládat. Jeho ovládání je intuitivní a myslím, že ho pochopíte velmi rychle.

  5. Další video na starší způsob ovládání, ale je velmi podobné: Odkaz na video!

Základní přehled cen a pravidel:

Cena jedné černobíle kopie – jednostranně: 1,50 Kč.

Cena jedné černobíle kopie – oboustranně: 3,00 Kč.

Minimální kredit pro zahájení kopírování: 10,00 Kč.

Na konci Vašeho studia Vám vložený depozit vrátíme

Od počátku roku 2019 máme nové stroje SHARP - zde jsou základní informace:

Vážení studenti,

obsluha nových kopírovacích strojů SHARP je téměř identická s jejich staršími předchůdci. Mění se v zásadě jen přihlašovací menu s výběrem souborů, případně možností jejich editace a hlavně se objevuje volba registrace vlastní karty.

Veškeré základní informace k novému přihlášení naleznete na níže uveřejněném instruktážním videu.

Vstup do kopírovacího systému je chráněn jménem a heslem, které je Vám přiděleno a předáno (mailem). V případě ztráty, je možné získat heslo nové, které Vám vygeneruji osobně na svém PC (Petr Bárta, kabinet zástupci, č. d. 105)

Základní přihlašovací okno vypadá takto:

  • máte možnost zvolit přihlášení kartou nebo uživatelský jménem a heslem

První přihlášení na SHARP-PEK

Základní instruktážní video pro první přihlášení k novým kopírovacím strojům SHARP. Video vzniklo pro vyučují na škole, ale obsahově je velmi podobné pro užití u kopírování studentů.

Tisk souborů z učebně IT připravujeme.

Registrace čipové karty "ITIC" k zařízení a uvedení systému do provozu.

Online přihlášení k Vašemu tiskovému účtu na PC

Tiskový software umožňuje i editaci a kontrolu Vašeho tiskového účtu a evidenci Vaší tiskové fronty.

Připojit se můžete ze kteréhokoliv PC ve školní síti. Připojení mi školní síť není možné. Klikněte na následující odkaz, použijte Vaše přihlašovací jméno a heslo a editujte, nahlížejte na stav Vašeho účtu či tiskové fronty. Pro vstup do systému klikněte na tento odkaz!

SHARP